swimspa range fitness spa 003 scaled

Czy kobiety w ciazy moga korzystac z wanien z hydromasazem

Spis treści

Wanna ogrodowa z hydromasażem – kiedy warto z niej korzystać, będąc w ciąży?
Jak dobrać temperaturę wody w wannie ogrodowej, będąc w ciąży?

Możliwość skorzystania z ogrodowych wanien z hydromasażem dla wielu osób staje się bardzo dobrą okazją do odpoczynku i do zapomnienia o codziennych obowiązkach czy problemach. W efekcie dzięki kąpielom jesteśmy bardziej rozluźnieni i zyskujemy lepsze samopoczucie, a także możemy pozbyć się różnego rodzaju dolegliwości związanych z bólem kręgosłupa lub mięśni. To sprawia, że wanny ogrodowe z funkcją hydromasażu cieszą się dużym zainteresowaniem wśród kobiet w ciąży, które poszukują sprawdzonych sposobów na uporanie się z pojawiającymi się często dolegliwościami. Dlatego warto dowiedzieć się, czy tego typu kąpiele w jacuzzi są w pełni bezpieczne dla kobiet w ciąży i zdecydować, kiedy będą godnym uwagi wyborem.

Wanna ogrodowa z hydromasażem – kiedy warto z niej korzystać, będąc w ciąży?

Wysokiej jakości wanna ogrodowa z hydromasażem, która oprócz dysz napowietrzających wodę wyróżnia się takimi funkcjami jak aromaterapia czy koloroterapia, skutecznie pomaga w wyciszeniu się oraz zmniejszeniu dokuczliwych dolegliwości obejmujących ból mięśni czy kręgosłupa. Mimo to ze względu na bezpieczeństwo ciąży na początku pierwszego trymetru zaleca się rezygnację z tego typu aktywności lub zdecydowanie się na korzystanie z hydromasażu o jak najmniejszym stopniu intensywności. Takie same zalecenia obowiązują także tuż przed datą rozwiązania – dzieje się tak, ponieważ zbyt gorąca woda w wannie ogrodowej rozrzedza krew, z kolei hydromasaż o większej intensywności może okazać się zbyt silny.
Warto jednak wspomnieć, że wanny ogrodowe, które wyróżniają się takimi funkcjami jak aromaterapia czy terapia kolorami, okazują się idealną propozycją dla kobiet w ciąży, pozwalając na skuteczne odprężenie całego ciała i na zapomnienie o ewentualnych stresujących sytuacjach. Co więcej, w przypadku takich firm jak Taras Factory w ofercie sklepu można z łatwością znaleźć modele wanny ogrodowej wyposażone we wbudowany głośnik Bluetooth, który rozprzestrzenia dźwięk w taki sposób, aby w wodzie były wyczuwalne delikatne wibracje pulsujące w rytm muzyki. Tego typu forma relaksu również okazuje się niezwykle odprężająca i w przypadku ciąży może stanowić ciekawą alternatywę dla głębokiego hydromasażu.

Jak dobrać temperaturę wody w wannie ogrodowej, będąc w ciąży?

Oprócz zwrócenia szczególnej uwagi na odpowiednio dobraną intensywność hydromasażu warto także pamiętać o temperaturze wody, w której będziemy się relaksować. W przypadku ciąży dobrym rozwiązaniem będzie unikanie skrajnych temperatur, czyli zbyt niskich (wynoszących na przykład 20 stopni Celsjusza) oraz zbyt wysokich (większych niż 35-37 stopni Celsjusza). Ponadto podczas korzystania z zewnętrznego jacuzzi powinniśmy pamiętać o pogodzie – niskie temperatury panujące na zewnątrz w połączeniu z wiatrem lub z opadami deszczu mogą powodować przeziębienia i zwiększać ryzyko infekcji, z kolei zbyt długa ekspozycja na słońce bez odpowiednich zabezpieczeń w postaci nakrycia głowy i wodoodpornego kremu SPF znacznie zwiększ ryzyko poparzeń skóry oraz udaru.

Podobne wpisy