kac 7385 scaled

Jak dbać o wanne z hydromasazem

Spis treści

Wanna ogrodowa z hydromasażem do ogrodu – w jaki sposób oczyścić i zdezynfekować wannę?
Obudowa wanny ogrodowej z hydromasażem – czym powinna się wyróżniać?

Staranne dbanie o utrzymanie wanny ogrodowej z hydromasażem w dobrym stanie ma bardzo duży wpływ nie tylko na jej estetyczny wygląd, ale przede wszystkim na funkcjonalność i niezawodne działanie. Mimo to ze względu na wymagające warunki panujące na zewnątrz, takie jak niesprzyjająca pogoda czy różnego rodzaju zanieczyszczenia, prawidłowe oczyszczanie i konserwacja wanien z hydromasażem może okazać się nieco trudniejszym zadaniem. Co więcej, nie bez znaczenia okazuje się twarda woda, która może powodować osadzanie kamienia w dyszach odpowiadających za hydromasaż. Dlatego warto dowiedzieć się, jak sprawić, aby wanna ogrodowa z hydromasażem wyróżniała się idealnym stanem i zapewniała domownikom wyjątkowy komfort podczas kąpieli.

Wanna ogrodowa z hydromasażem do ogrodu – w jaki sposób oczyścić i zdezynfekować wannę?

Regularne przeprowadzanie dezynfekcji wanny ogrodowej z hydromasażem zapewnia większą higienę podczas kąpieli, a także wpływa na sprawne działanie wszystkich znajdujących się w niecce dysz. Z tego powodu niektóre modele wanien są wyposażone w nowoczesne systemy dezynfekcji, na przykład takie jak dezynfekcja z wykorzystaniem ultrafioletu, które pozwalają na łatwe pozbycie się różnego rodzaju bakterii. Dzięki temu w trudno dostępnych zakamarkach, zlokalizowanych między innymi w dyszach, nie rozwijają się szkodliwe drobnoustroje pojawiające się w wilgotnych miejscach. Z kolei w przypadku takich modeli jak wanna z hydromasażem do ogrodu, która nie została wyposażona we własny system dezynfekcji, warto zdecydować się na skorzystanie ze specjalnych środków rozpuszczających się w wodzie.
Oprócz tego decydując się na wannę z hydromasażem do ogrodu, warto zadbać o to, aby wyróżniała się ona sprawnymi asystami filtrującymi wodę i regularnie oczyszczać się z różnych zabrudzeń podczas opróżniania z wody. Okazuje się to szczególnie ważne, gdy podczas odprężającej kąpieli korzystamy z aromaterapii, czy z olejków eterycznych. Wówczas ich pozostałości mogą osadzać się na powierzchni wanny i utrudniać sprawne działanie dyszy. Należy jednak wspomnieć, że sprawne systemy filtrujące bardzo dobrze radzą sobie z tego typu preparatami i skutecznie utrzymują wodę w idealnej czystości.

Obudowa wanny ogrodowej z hydromasażem – czym powinna się wyróżniać?

Decydując się na inwestycję w wannę ogrodową z hydromasażem, warto także zadbać o to, aby jej obudowa okazała się odporna na działanie szkodliwych czynników zewnętrznych w postaci deszczu, niskich temperatur czy intensywnych promieni słonecznych. Z tego powodu producenci bardzo często stosują wysokiej jakości materiały odporne na wilgoć czy mrozy. Dzięki temu obudowa wanny z hydromasażem wyróżnia się świetnym stanem wizualnym i technicznym przez wiele długich lat. Mimo to w przypadku niektórych modeli wanien godnym uwagi pomysłem staje się umiejscowienie ich pod zadaszaniem, na przykład pod pergolą, markizą czy rozkładanym dachem, a także regularna impregnacja materiałów wykonanych z drewna. W efekcie wanna ogrodowa SPA będzie cechowała się niezawodnym działaniem i zapewni domownikom upragnione odprężenie po dniu pełnym wyzwań.

Podobne wpisy