kac 7122 scaled

Jak bezpiecznie korzystać z jacuzzi

Spis treści

Wanna wolnostojąca z hydromasażem – w jaki sposób przygotować ją do kąpieli?
Wanny ogrodowe całoroczne – jak dobrać idealną temperaturę wody?

Inwestycja w wanny ogrodowe z hydromasażem okazuje się godnym uwagi sposobem na łatwe zyskanie wyjątkowego odprężenia. Ponadto tego typu wanny w przypadku nieco większych modeli bardzo dobrze sprawdzają się zarówno podczas prywatnego użytku, jak i w trakcie różnego rodzaju spotkać z bliskimi osobami. Warto jednak wspomnieć, że aby uzyskać jak najlepsze efekty hydromasażu, a także takich funkcji jak aromaterapia czy koloroterapia, dobrze jest dowiedzieć się, jak prawidłowo i bezpieczne korzystać z jacuzzi. Z tego powodu w poniższym artykule opisaliśmy najważniejsze zasady kąpieli w wannach z hydromasażem, które wpływają na większy komfort i bezpieczeństwo podczas wypoczynku.

Wanna wolnostojąca z hydromasażem – w jaki sposób przygotować ją do kąpieli?

Przed wzięciem kąpieli w wannie wolnostojącej zewnętrznej niezwykle ważne okazuje się odpowiednie przygotowanie niecki oraz wody. W przypadku takich modeli jak wanny ogrodowe całoroczne, które nie są przez cały czas przykryte materiałem chroniącym je przed zanieczyszczeniami, warto między innymi oczyścić je z wszelkiego rodzaju zabrudzeń, które mogłyby znaleźć się w wodzie. Dlatego też, jeśli wanna wolnostojąca z hydromasażem nie jest wypełniona wodą, można z powodzeniem wykorzystać delikatne preparaty myjące, które skutecznie zdezynfekują nieckę i zapewnia większą higienę podczas kąpieli.
Nowoczesne wanny ogrodowe całoroczne, które znajdują się między innymi w ofercie firmy Taras Factory, wyróżniają się także specjalnymi systemami filtrującymi wodę. Dzięki temu wydajne filtry szybko pozbywają się różnego rodzaju zanieczyszczeń mogących pojawić się w wodzie, a także pozostałości po olejkach eterycznych czy żelach. Warto również wspomnieć, że oprócz sprawnie działających filtrów niektóre modele wykorzystują także fale ultrafioletowe w celu dezynfekcji wody, co pozwala na sprawne przygotowanie wody do odprężającej kąpieli – takie rozwiązanie pojawia się między innymi w nowoczesnych wannach Softub. Mimo to wodę warto wymienić przynajmniej raz w miesiącu w zależności od częstości użytkowania.

Wanny ogrodowe całoroczne – jak dobrać idealną temperaturę wody?

W przypadku takich modeli jak wanny ogrodowe całoroczne domownicy za sprawą funkcji ogrzewania wody mogą korzystać z odprężających kąpieli niezależnie od panującej pory roku. Warto jednak zwrócić szczególną uwagę na to, aby woda w wannie wolnostojącej z hydromasażem wyróżniała się odpowiednią temperaturą. Okazuje się to niezwykle ważne przede wszystkim wtedy, gdy z odprężających kąpieli korzystają również młodsze lub starsze osoby. Wówczas podczas gorących kąpieli w wannie zaleca się utrzymanie temperatury wynoszącej 35-38 stopni Celsjusza – w razie wyższej temperatury wody nie powinno się przebywać zbyt długo w wodzie.
Chłodne kąpiele okazują się z kolei idealnym sposobem na przyjemne ochłodzenie ciała podczas wyższych temperatur, czyli przede wszystkim w trakcie lata. Mimo to niektóre osoby decydują się również na hartowanie organizmu i zażywanie orzeźwiających kąpieli w chłodniejsze pory roku – wówczas idealną porą na zimną kąpiel okazuje się między innymi poranek. Wówczas dobrym pomysłem będzie utrzymanie temperatury wody na poziomie około 25-30 stopni Celsjusza.

Podobne wpisy