lewens markizy zdjęcie

Markizy na taras, funkcjonalność i jakość

Markiza to popularny rodzaj zadaszenia, który kojarzy się przede wszystkim z uroczymi kawiarniami, lodziarniami czy restauracjami. Coraz częściej gości na tarasach i balkonach domów i mieszkań prywatnych. To świetne rozwiązanie, które zapewnia ochronę przed słońcem, a dodatkowo znakomicie dopełnia wygląd budynku. Markizy to funkcjonalne i jakościowe produkty – dowiedz się więcej na ich temat!

Co to jest markiza tarasowa?

Markizy ogrodowe są jednym z najpopularniejszych rodzajów zadaszenia. Stosowane są od lat, a ich popularność stale rośnie. Produkty te cieszą się rosnącym zainteresowaniem ze względu na swoje walory wizualne, funkcjonalność i wieloletnią niezawodność. Markizy montuje się bezpośrednio na fasadzie budynku. Składają się ze stelaża i płachty materiału – nie wymagają podparcia w postaci słupków. Konstrukcję można wysuwać i zasuwać wedle uznania. Jeśli zechcesz ją złożyć, ta schowa się w specjalnej kasecie.

Markiza na taras – do czego służy?

Markiza tarasowa to świetna inwestycja. Dzięki niej możesz skutecznie ochronić się przed słońcem. To przydatne rozwiązanie zwłaszcza na tarasach czy balkonach ulokowanych po stronie południowej lub wschodniej budynku, gdzie słońce najbardziej daje się we znaki. Zadaszenie zapobiega nadmiernemu nagrzewaniu się tarasu. Markiza sprawdza się również jako osłona przed deszczem i wiatrem. Zadaszenie pozwala korzystać z tarasu o każdej porze roku i w każdej pogodzie. Ciesz się poranną kawą lub wypoczynkiem na świeżym powietrzu bez obaw, że zmoczy Cię deszcz lub słońce będzie świeciło zbyt intensywnie.

Markiza na taras – praktyczny i stylowy dodatek

Markizy charakteryzują się nowoczesnym wyglądem. Można potraktować je jako estetyczne dopełnienie balkonu lub tarasu. Wybierając idealny model dla siebie, zwróć uwagę na kolor materiału zadaszenia. Powinien być dopasowany do kolorystyki i stylu budynku. Szeroki wybór markiz w ponadczasowym i uniwersalnym wydaniu znajdziesz w ofercie Taras Factory. Przedstawiamy interesujące modele produktów od renomowanych marek, takich jak Brustor czy Lewens. Zdecydowanie warto postawić na markizy, które są wykończone materiałem pokrytym specjalną powłoką. Ta ułatwi usuwanie wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń, dzięki czemu zadaszenie będzie wyglądało bardzo dobrze przez długi czas.

Markizy – trwałe zadaszenie tarasu lub balkonu

Wysokiej jakości markizy to produkty, które odznaczają się odpornością na działanie niekorzystnych czynników atmosferycznych. Solidne zadaszenie powinno dobrze radzić sobie z obciążeniami, takimi jak intensywne opady deszczu, grad czy porywisty wiatr. Trwałość konstrukcji zależy od zastosowanego materiału, a przede wszystkim budowy stelaża. Ze względu na brak podparcia, ten musi być niewrażliwy na wszelkie uszkodzenia mechaniczne. Warto pamiętać, że nawet najtrwalsza markiza nie zda egzaminu, jeśli zostanie niepoprawnie zamontowana. Aby zyskać pewność, że wszystko jest w najlepszych porządku, lepiej zdać się na fachowców niż próbować samemu ją przytwierdzić do fasady budynku. Doświadczeni fachowcy zamontują zadaszenie, a także zadbają o odpowiednie napięcie i rozciągnięcie materiału.

Nowoczesne markizy tarasowe – rodzaje

Markizy tarasowe występują w różnych wariantach. Poszczególne modele mogą być zróżnicowane pod względem konstrukcji. Niektóre są wyposażone w kasetę, do której chowa się cały stelaż wraz z materiałem. Inne mają półkasety, które chronią zwinięty materiał tylko od góry. Trzecia opcja to markizy bezkasetowe, w których materiał i konstrukcja zadaszenia nie są chronione przed uszkodzeniami czy warunkami atmosferycznymi.

Markizy różnią się także napędem. Możesz zdecydować się na model z klasycznym napędem ręcznym, w którym materiał zwija się i rozwija za pomocą korby lub taśmy. Znacznie wygodniejszym i nowocześniejszym rozwiązaniem jest napęd elektryczny. W tym przypadku zadaszenie obsługuje się pilotem lub aplikacją mobilną bez potrzeby wychodzenia na zewnątrz. Co ciekawe, takie modele markiz można zaprogramować, aby w razie załamania pogody, zwijały się automatycznie.

Podobne wpisy