003 iberspa quantum xtr 3 1 post 1

Jak zaaranżować otoczenie wanny ogrodowej?

Spis treści
Jak dopasować wannę do swojego ogrodu?
Ciekawe rozwiązania aranżacyjne wanny ogrodowej
Oryginalne pomysły na ogród z wanną

Osoby marzące o prywatnym SPA na terenie swojego ogrodu muszą wiele przemyśleć, zanim podejmą decyzję o zakupie. Urządzenie powinno być funkcjonalne, a zarazem estetyczne. Ponadto trzeba starannie wytypować miejsce, w które trafi, a także urządzić strefę wokół niego. Na co zwrócić uwagę, planując montaż wanny ogrodowej typu jacuzzi na własnej posesji?

Jak dopasować wannę do swojego ogrodu?

Jeszcze niedawno był to produkt ekskluzywny, dostępny jedynie dla wąskiego grona klientów. Współcześnie wannę do ogrodu można kupić w dość korzystnej cenie. Przy odrobinie wysiłku posiadacze domu z ogrodem dadzą radę wyszukać dla niej odpowiednie miejsce nawet na niewielkiej działce. Jeśli wolą mieć ją bliżej, a nawet pod dachem, nic nie stoi na przeszkodzie, aby urządzenie zostało zamontowane na tarasie. Warto wziąć pod uwagę takie rozwiązanie, gdyż pozwala na cieszenie się kąpielą z bąbelkami także w chłodniejszych okresach roku.
Obszar, w którym można ustawić wannę, powinien być osłonięty przed wiatrem oraz hałasami z ulicy. Niektórzy mogliby pokusić się o wyeksponowanie urządzenia przed domem, aby np. pochwalić się sąsiadom. Lepiej jednak to porządnie przemyśleć, aby później nie żałować. Wanna nie musi pełnić jedynie funkcji mini basenu dla najmłodszych. Równie dobrze sprawdzi się jako strefa relaksu dla dorosłych, w tym jako miejsce romantycznej randki w towarzystwie butelki wina. Dystans od ulicy będzie w takich sytuacjach na wagę złota.

Ciekawe rozwiązania aranżacyjne wanny ogrodowej

Po zamontowaniu wanny w wyznaczonym punkcie pozostaje zadbać o to, aby otoczenie zapewniało użytkownikom pełen komfort. Na przygotowania może składać się m.in. nasadzenie określonych roślin, które będą zdobić tę strefę. Jeśli chcemy uniknąć ustawicznego czyszczenia wody, lepiej wybierać gatunki, które nie gubią liści ani nie pylą. Prócz tego można upiększyć obszar wokół wanny odpowiednimi dodatkami typu małe rzeźby, latarenki czy cotton balls. Po zapadnięciu zmroku zapewnią intymną atmosferę. Umożliwią także delektowanie się kąpielą wieczorami, gdyż będą rzucać delikatne, nieprzeszkadzające światło.

Jeśli pragniemy, aby nasza strefa wypoczynkowa prezentowała się atrakcyjnie, ale brakuje nam koncepcji, warto przeglądać inspiracje na ogród z jacuzzi na portalach poświęconych architekturze krajobrazu. Ucząc się od innych, bardziej doświadczonych czy wręcz posiadających wykształcenie w tej dziedzinie, znacznie ułatwimy sobie zadanie. Unikniemy również ryzyka włożenia w aranżację czasu oraz funduszy bez uzyskania satysfakcjonujących rezultatów.

Oryginalne pomysły na ogród z wanną

Wśród licznych rozwiązań aranżacyjnych wanny ogrodowej można wymienić przestrzeń przypominającą dziki ogród. Urządzenie otoczone piękną, gęstą roślinnością nie tylko rewelacyjnie wygląda – będzie zapraszać do skorzystania z kąpieli niczym w sadzawce. Inne opcje to np. wkomponowanie wanny w kamienne zwałowisko obrośnięte mchem. Zwolennicy takiego rozwiązania podkreślają idealne połączenie naturalności z nowoczesnością. Równie spektakularnie wygląda wanna w typie jacuzzi na tarasie wyłożonym drewnem albo naturalnym kamieniem (np. marmurem, granitem etc.). Nie potrzebuje wtedy wielu dodatków, aby zachwycać użytkowników designem. To propozycja dla miłośników ekskluzywnego wystroju, czy to we wnętrzach, czy na świeżym powietrzu.
Podsumowując, osoby zastanawiające się nad dopasowaniem wanny do swojego ogrodu mają wiele możliwości. Mogą inspirować się gotowymi projektami lub próbować samodzielnej aranżacji. Bez względu na to, którą opcję ostatecznie wybiorą, ich strefa relaksu będzie z pewnością miejscem wyjątkowym.

Podobne wpisy