Jak korzystac zima z ogrodowego jacuzzi
Kąpiele w wypełnioną gorącą wodą jacuzzi, kiedy na zewnątrz panują niskie temperatury i wszechobecna zima, należą do niezwykle przyjemnych czynności, które pozwalają na odprężenie oraz na rozluźnienie mięśni całego ciała. Dzieje się tak, ponieważ podczas chłodniejszych pór roku często tęsknimy za wyciszającymi kąpielami w ciepłej wodzie na świeżym powietrzu i szukamy alternatywnych rozwiązań, które pozwolą nam zrelaksować się w podobny sposób. Wówczas godną uwagi propozycją stają się wanny ogrodowe całoroczne z funkcją hydromasażu, które wyróżniają się starannym wykonaniem oraz funkcjonalnością. Warto dowiedzieć się, czym jeszcze cechują się tego typu wanny ogrodowe i poznać najważniejsze zasady dotyczące bezpiecznego korzystania z jacuzzi podczas zimniejszych pór roku.
Czym powinny wyróżniać się wanny ogrodowe całoroczne?
Decydując się na wanny ogrodowe całoroczne, warto między innymi zwrócić uwagę na ich wytrzymałość, czyli na precyzyjne wykończenie i na jakość użytych do produkcji materiałów. Okazuje się to niezwykle ważne ze względu na fakt, że podczas jesieni i zimy wanny są bardziej narażone na działanie niekorzystnych czynników atmosferycznych w postaci deszczu, śniegu, wiatru czy mrozów. Z tego powodu wanny wolnostojące zewnętrzne powinny cechować się trwałością oraz odpowiednimi zabezpieczeniami przed różnymi warunkami panującymi w danej porze roku. Nie bez znacznie okazują się również systemy filtracyjne oraz możliwość dezynfekcji wody za pomocą światła ultrafioletowego – dzięki zastosowaniu takich technologii przygotowanie wanny SPA do kąpieli nie zajmuje wiele cennego czasu i nie wymaga spędzania dodatkowego czasu na zewnątrz.
Warto również wspomnieć, że wysokiej jakości wanna SPA ogrodowa do użytku całorocznego powinna wyróżniać się bardzo dobrą izolacją termiczną, która będzie zapobiegała szybkiemu stygnięciu wody i tym samym skutecznie zmniejszy zużycie prądu. Ponadto dużym uznaniem cieszy się wanna wolnostojąca z hydromasażem zapewnianym przez sprawnie działające dysze napowietrzające, a także z opcją aromaterapii i koloroterapii. Aromaterapia pozwala na stosowanie podczas odprężającej kąpieli ulubionych olejków eterycznych, z kolei koloroterapia wykorzystuje nowoczesne oświetlenie ledowe, które pięknie prezentuje się przede wszystkim wieczorami.
Wanna ogrodowa SPA – jak dobrać idealną temperaturę wody podczas zimowych kąpieli?
W przypadku gorących kąpieli w jacuzzi podczas chłodniejszych pór roku warto między innymi zadbać o to, aby woda nie była utrzymana w zbyt wysokiej temperaturze. Dzieje się tak, ponieważ zbyt wysoka temperatura wody w porównaniu do temperatury panującej na zewnątrz może okazać się dużym szokiem dla naszego organizmu. Z tego powodu godnym uwagi rozwiązaniem staje się stopniowe przyzwyczajanie ciała do coraz wyższej temperatury wody – dlatego na samym początku warto zdecydować się na temperaturę wynoszącą około 35 stopni Celsjusza. Z kolei przy późniejszej zmianie ustawień i stopniowym ogrzewaniu wody niezwykle przydatny okazuje się panel dotykowy pozwalający na szybkie podwyższenie temperatury.
Gdzie zamontować jacuzzi zimowe?
Korzystanie z jacuzzi całorocznego będzie jeszcze przyjemniejsze, gdy zadbasz o ulokowanie wanny w odpowiednim miejscu. Zatem, gdzie warto ustawić jacuzzi zimowe? Najlepiej, jeśli znajdzie się maksymalnie 10 metrów od drzwi wyjściowych. Dzięki temu już po kąpieli można szybko przedostać się do domu – bez narażania się na zmarznięcie.
Jacuzzi całoroczne możesz zamontować zarówno w ogrodzie, jak i na tarasie. W razie konieczności warto dodać zadaszenie – w postaci pergoli lub szklanego dachu. Pozwoli to również ochronić jacuzzi przed zanieczyszczeniami, śniegiem oraz deszczem. Oprócz zadaszenia zamontuj także jeden lub dwa stopnie, które ułatwią szybkie wejście oraz wyjście z ciepłej wody.