tarasola technic pro 2c web

Jak urządzić modny taras w 2022 roku? przegląd trendów

Spis treści
Modny taras 2022 – najważniejsze trendy
Jak urządzić taras w 2022 roku? Modne wykończenie tarasu
Aranżacja tarasu w 2022 roku – najmodniejsze meble
Trendy tarasowe 2022 – oświetlenie i dodatki na taras

Właściwie urządzony taras może stać się komfortowym letnim pokojem dziennym. Jeśli dodatkowo zwróci się uwagę na aktualne trendy, przestrzeń ta może być nie tylko wygodna, ale też modna. Chcesz, aby taki był właśnie Twój taras? Aranżacje projektantów to nie jedyne źródło inspiracji. Sprawdź, jakie pomysły na taras w 2022 roku mają producenci mebli oraz akcesoriów ogrodowych. Przedstawiamy podsumowanie najważniejszych trendów w branży.

Modny taras 2022 – najważniejsze trendy

Wśród trendów związanych z aranżacją tarasów, najważniejszym wydaje się powrót do natury. Projektanci ogrodów proponują odejście od wymuskanych, przycinanych pod linijkę trawników, a także wprowadzenie na rabaty roślin kwitnących, które do niedawna uznawane były za chwasty, oraz gatunków dobrze znoszących suszę. Taras, stanowiący część zarówno domu, jak i ogrodu, również podlega transformacji.

Odchodzi się od chłodnego, niemal laboratoryjnego stylu aranżacji na rzecz stylu boho, retro, japandi, soft minimalism czy śródziemnomorskiego. Projektanci coraz chętniej sięgają po wysokiej jakości surowce naturalne lub z recyklingu – dotyczy to materiałów wykończeniowych, mebli czy konstrukcji tarasu. Powrót do natury widoczny jest także w kolorystyce modnych tarasów i obłych, biomorficznych kształtów.

Jak urządzić taras w 2022 roku? Modne wykończenie tarasu

Jeśli planujesz dopiero budowę tarasu, pamiętaj, że w 2022 roku i kolejnych sezonach duży nacisk kładziony będzie na dostęp do światła naturalnego. Promienie słoneczne, o ile nie ma upału, powinny docierać do wnętrza salonu, kuchni czy sypialni, skąd prowadzi wyjście na taras. Jak zadaszyć modnie taras, aby jednocześnie chronił przed upałami i skwarem, ale nie blokował doświetlenia pomieszczeń? Dobrym wyborem są zadaszenia tarasowe ze szkła. Chronią one posadzkę tarasu i meble przed nagrzewaniem, są odporne na deszcz, śnieg i grad, ale jednocześnie są transparentne.

Ciekawym i modnym rozwiązaniem są tarasy szklane z automatyczną markizą, która reaguje na nasłonecznienie przesuwaniem swojej tkaniny. Do nowoczesnych projektów domów i aranżacji tarasu w stylu soft minimalism, boho, japandi itp. pasują także markizy rozkładane z tkaninami w modnych odcieniach szarości. W nowoczesnych projektach sprawdzą się pergole drewniane czy aluminiowe z tkaninowym zadaszeniem lub lamelami aluminiowymi. Co na podłogę tarasu w 2022 roku? Modna powierzchnia tarasu 2022 to nadal płytki betonowe wielkoformatowe w ciepłych odcieniach szarości i brązu, ale też naturalne drewno olejowane oraz płyty terakotowe i kamienne.

Aranżacja tarasu w 2022 roku – najmodniejsze meble

Jak urządzić modny taras w 2022 roku? Najprostszym sposobem na odmianę starego tarasu lub modne zaaranżowanie zupełnie nowej przestrzeni jest wybór mebli zgodnych z trendami. W 2022 roku producenci wyposażenia tarasowego i ogrodowego stawiają na modele w obłych kształtach. Zaokrąglone linie najnowszych mebli nawiązywać mają do naturalnych form biomorficznych. Z przyrody zaczerpnięte są także surowce, z których wykonane są modne meble tarasowe.

Na topie są przede wszystkim meble z naturalnego rattanu lub jego bardzo dobrej imitacji z tworzywa sztucznego (najlepiej recyklingowanego), z naturalnego drewna i metalu (np. aluminium). Wielu producentów, oprócz mebli typowo jadalnych, oferuje meble wypoczynkowe na taras o szerokich siedziskach zachęcających do wypoczynku. Ich obicia mają w 2022 roku kolory naturalne. Dominują ciepłe szarości, różne odcienie zieleni i bardzo modne w tym sezonie jasne brązy i beże.

Trendy tarasowe 2022 – oświetlenie i dodatki na taras

O tym, jakie dodatki dobrać na taras w 2022 roku decyduje w dużej mierze styl, w jakim ta przestrzeń będzie urządzona. W ogrodach folkowych, retro i boho na pierwszy plan wysuwają się plecione kosze wiklinowe, rattanowe i z trawy morskiej, a także wykonane z tych materiałów dywany. Na meblach wypoczynkowych nie powinno zabraknąć kolorowych i dekoracyjnych poduszek z etnicznymi wzorami. Uzupełnieniem strefy relaksu może być modny hamak lub huśtawka brazylijska. Nadal modne są sznury żarówek w stylu loftowym, chociaż projektanci chętniej sięgają po kilka lamp o różnych kształtach zawieszonych w jednej grupie.

Na tarasach minimalistycznych sprawdzą się natomiast proste w formie lampiony na świecie, Prosty, elegancki oraz nowoczesny ogród i taras w 2022 roku nie musi być zupełnie pozbawiony ozdób. Postaw jednak na modele bez wyrazistych wzorów, w stonowanych barwach, np. modnych odcieniach zieleni, brązu czy beżu, a także o minimalistycznym wzornictwie. Wybieraj różnej wielkości donice jednobarwne, w których można posadzić rośliny ozdobne. Do oświetlenia takiego tarasu najlepszym wyborem będą lampy LED zamontowane na różnych poziomach – przy posadzce, na pergoli czy zadaszeniu, a także pod postacią lamp wolnostojących, np. modnych kul różnej wielkości.
Szukasz inspiracji? U nas zawsze znajdziesz najświeższe aranżacje tarasów i ogrodów! Sprawdź nasze modne, trwałe i eleganckie zadaszenia tarasowe.

Podobne wpisy