swimspa range swimspa amazon 005

Jak wybrac najlepsza wanne ogrodowa do swoich potrzeb

Spis treści:

Wanny spa ogrodowe – na co zwracać uwagę przy zakupie?
Lokalizacja wanny ogrodowej
Liczba osób korzystających ze spa w ogrodzie
Profil niecki w wannie
Liczba i rodzaj dysz masujących
Dodatkowe wyposażenie
Profesjonalne Spa w zaciszu własnego ogrodu

Prywatne spa w ogrodzie to niezwykle atrakcyjna alternatywa dla korzystania z zatłoczonych centrów odnowy biologicznej czy aquaparków. Możliwość skorzystania z domowej strefy relaksu o dowolnej porze dnia i nocy daje komfort porównywalny z uczęszczaniem do ekskluzywnego spa. Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób decyduje się na zakup własnej wanny ogrodowej z hydromasażem. Na co zwracać uwagę przy jej wyborze i które aspekty będą miały kluczowy wpływ na jakość naszego relaksu?

Wanny spa ogrodowe – na co zwracać uwagę przy zakupie?

Poniżej zebraliśmy garść praktycznych porad, które pewnością pomogą Ci wybrać najlepszy model wanny do swojego ogrodu. Zapraszamy do lektury!

Lokalizacja wanny ogrodowej

Podstawową kwestią, którą należy uwzględnić przy zakupie, jest miejsce, w którym ma znajdować się nasza wanna ogrodowa. Ilość dostępnej przestrzeni oraz sposób zagospodarowania otoczenia mogą mieć wpływ m.in. na rozmiar wanny, jej kształt, ale również na możliwości ewentualnej zabudowy. Jeśli domowe jacuzzi ma być zlokalizowane w pobliżu drzew lub innej roślinności, niezbędne może okazać się również jego dodatkowe zabezpieczenie.

Liczba osób korzystających ze spa w ogrodzie

Na rynku znajdziesz wanny ogrodowe o różnych rozmiarach. Te najmniejsze przystosowane dla 2-3 osób, natomiast większe mogą pomieścić 6, a nawet 8 osób jednocześnie. Oczywiście, takie modele mają znacznie większe gabaryty. Właśnie dlatego, jeśli nie dysponujesz zbyt dużą ilością miejsca w ogrodzie lub na tarasie, zastanów się, czy na pewno potrzebujesz jacuzzi na więcej niż 4 osoby.

Profil niecki w wannie

W zależności od profilu niecki wanny spa ogrodowe może mieć charakter leżanki, siedziska lub łączyć obie te funkcjonalności. Leżanka to nic innego, jak przedłużony podnóżek, który pozwala korzystać z domowego jacuzzi w pozycji półleżącej, zwykle w pełnym zanurzeniu. Natomiast siedzisko umożliwia jedynie częściowe zanurzenie.

Liczba i rodzaj dysz masujących

Dysze masujące – zarówno te wodne, jak i powietrzne – to jedne z najważniejszych elementów wyposażenia każdej wanny ogrodowej. W tym przypadku kluczowe są dwa aspekty: jakość wykonania oraz wydajność. Najtrwalsze dysze to te produkowane z wysokojakościowych stali kwasoodpornych – ich zastosowanie to gwarancja wieloletniej niezawodności. Odpowiednia wydajność to kwestia właściwego dopasowania liczby punktów masujących do liczby osób korzystających z wanny oraz do mocy zainstalowanej pompy. Jeśli dysz będzie zbyt wiele przy niedostatecznej wydajności systemu tłoczącego, jakość masażu może pozostawiać sporo do życzenia.

Dodatkowe wyposażenie

Kwestią, na którą również warto zwracać uwagę w przypadku wanny ogrodowej, są dodatkowe rozwiązania, które mają na celu umilić nam czas spędzony w domowym spa. Efektowne, kolorowe podświetlenie, strumienie fontann, możliwość sterowania smartfonem przez Wi-Fi czy wbudowany sprzęt audio to tylko niektóre z wielu udogodnień, oferowanych przez producentów.

Profesjonalne Spa w zaciszu własnego ogrodu

Jeśli rozważasz zakup ogrodowej wanny, nie mogłeś trafić lepiej. W bogatej ofercie naszego sklepu internetowego znajdziesz szeroki wybór produktów renomowanej marki Aquavia Spa. Z przyjemnością pomożemy Ci dopasować odpowiedni model, który w najlepszy sposób odpowie Twoim indywidualnym oczekiwaniom.

Podobne wpisy