fitness spa ambiance spa nantes gen 1

Jak czyscic jacuzzi ogrodowe

Utrzymanie ogrodowej wanny z hydromasażem w czystości ma bardzo duży wpływ na jej prawidłowe działanie i na zmniejszenie ryzyka różnego rodzaju awarii. Warto jednak wspomnieć, że czyszczenie tego typu elementów wyposażenia powinno wyróżniać się dopasowaniem do materiałów, z jakich powstała wanna SPA w ogrodzie – dzięki temu nie uszkodzimy jej powierzchni i w łatwy sposób doprowadzimy ją do idealnego stanu technicznego oraz wizualnego. Dlatego dobrze jest dowiedzieć się, z jakich środków można korzystać w przypadku mycia poszczególnych powierzchni i jak dbać o wodę w wannie z hydromasażem, aby cechowała się nienaganną czystością, zachęcając tym samym do częstych kąpieli.

Wanna z hydromasażem na zewnątrz – jak często należy ją czyścić?

Częstotliwość mycia zewnętrznej wanny z hydromasażem w dużej mierze zależy od sposobu jej użytkowania, a także od umiejscowienia i aktualnego stanu czystości. W przypadku stosowania różnego rodzaju olejków do kąpieli lub innych preparatów, które mogłyby osiadać na powierzchni wanny, warto zadbać o jej wyczyszczenie od razu po zakończeniu takiej kąpieli. Wówczas dobrym pomysłem będzie zdecydować się na delikatnych środków emulgujących, które pomogą skuteczne usunąć ślady po olejku w taki sposób, aby wanna z hydromasażem na zewnątrz wyróżniała się idealnym stanem wizualnym.

Oprócz tego częstszego mycia wymagają wanny z hydromasażem, które znajdują się w pobliżu drzew i krzewów oraz które nie mają nad sobą żadnego zadaszenia. Wówczas po nieco wietrznej pogodzie można spotkać się różnymi zanieczyszczeniami powierzchni wanny, które warto od razu usunąć. W przypadku liści czy innych łatwych do usunięcia zabrudzeń nie trzeba decydować się na skorzystanie z różnych środków czyszczących, ale podczas mycia większych zanieczyszczeń mogą one okazać się dużym ułatwieniem. Dlatego warto dowiedzieć się, jakich preparatów możemy użyć do czyszczenia danej powierzchni tak, aby jej nie uszkodzić.

Godnym uwagi pomysłem będzie również regularne czyszczenie wanny co kilka dni. Dzięki temu nawet w sytuacji, gdy wanna z hydromasażem nie będzie zbyt często używana, łatwo unikniemy zabrudzeń, które po zaschnięciu mogłyby okazać się niezwykle trudne do usunięcia. Z tego powodu często zaleca się mycie ogrodowej wanny przynajmniej co 2-3 dni, aby zawsze wyróżniała się ona świetnym stanem wizualnym i technicznym.

W jaki sposób odkamienić wannę z hydromasażem na zewnątrz?

Decydując się na inwestycję w wannę na zewnątrz, warto również pamiętać o konieczność regularnego usuwania różnego rodzaju zanieczyszczeń i zwrócić przy tym szczególną uwagę na osady z mydła i kamienia. Należy przy tym wspomnieć, że nie wszystkie środki pomagające w walce z kamieniem mogą okazać się równie skuteczne i bezpieczne dla danego modelu wanny oraz dla materiałów, z których powstaje. Z tego powodu niezwykle ważne staje się wcześniejsze zapoznanie z instrukcją przygotowaną przez producenta, w której znajdziemy dokładną specyfikację wybranego modelu oraz dowiemy się, jakich produktów można używać do regularnego czyszczenia i odkamienienia wanny.

Jak wyczyścić filtr w jacuzzi?

Woda w jacuzzi narażona jest na namnażanie się wirusów i bakterii, a nawet glonów oraz grzybów. Takie zanieczyszczenia są szkodliwe zarówno dla ludzi, jak i dla urządzeń zamontowanych w ogrodowej wannie. Szczególnie narażony na uszkodzenia jest filtr, dlatego niezbędne jest regularne czyszczenie tego elementu. Zatem, jak czyścić jacuzzi ogrodowe, aby było bezpieczne podczas użytkowania? Niezbędne jest regularne usuwanie zanieczyszczeń z filtra. Jak to zrobić? Należy postępować zgodnie z poniższymi zasadami:

  • wyłącz jacuzzi ogrodowe i odłącz zasilanie;
  • zdemontuj filtr poprzez wyciągnięcie go z konstrukcji jacuzzi;
  • przepłucz filtr przy pomocy węża ogrodowego – wysokie ciśnienie wody pozwoli na skuteczniejsze pozbycie się nawet najbardziej uporczywych zabrudzeń;
  • zamocz filtr w dedykowanym do tego preparacie – jest to niezbędne do usunięcia tłustych śladów i zanieczyszczeń.

Czyszczenie filtra jest ważne ze względu na bezpieczeństwo podczas użytkowania wanny. Poza tym wpływa istotnie na  poprawę wydajności filtra oraz na zwiększenie mocy strumienia.

Podobne wpisy