swimspa range finess spa 002 scaled

Jak urządzić spa w przydomowym ogrodzie

Dom z basenem to niespełniona fantazja wielu osób. To, że nie każdy jest w stanie ją zrealizować, nie oznacza, że nie można sięgnąć po inne, równie komfortowe rozwiązania. Nie musimy być posiadaczami rozległej posesji, aby cieszyć się relaksem w chłodnej wodzie. Wśród opcji, z których można skorzystać, znajduje się SPA w ogrodzie w specjalnej wannie typu jacuzzi. Wystarczy wybrać sprawdzonego producenta, wyznaczyć miejsce na urządzenie, a po jego montażu delektować się kąpielą w upalne dni.

Ogród z jacuzzi – cel, a nie marzenie

SPA w ogrodzie, podobnie jak jego odpowiednik w domowej łazience, ma za zadanie relaksować. To strefa, w której zapominamy o problemach, ciężkim dniu w pracy etc. Aby spełniała swoje zadanie, powinna znajdować się w odpowiednim punkcie. Mówiąc konkretniej, jeśli chcemy w niej wypoczywać, musi być odizolowana od hałasów dobiegających z ulicy. Należy zaplanować dla niej miejsce w zacisznym kącie ogrodu. Najlepiej będzie wyznaczyć dla niej obszar osłonięty przez budynek (np. za, a nie przed domem stojącym przy ulicy), pergolę czy altankę.


Ci, którzy pragną SPA w ogrodzie, przeglądają katalogi wanien zaprojektowanych specjalnie do montażu na zewnątrz. Mogą postawić na opcję o kompaktowych wymiarach albo luksusową, w której zmieści się cała rodzina (a nierzadko też goście odwiedzający dom). Zamówiony model może posiadać podstawowe funkcje albo liczne udogodnienia. Ekskluzywne wersje bywają wyposażone w ledowe oświetlenie – przykładowo, mają je niektóre wanny z serii Exclusive czy Premium marki Aquavia Spa.

Jak urządzić SPA ogrodowe na swojej posesji?

Zanim na terenie posesji pojawi się luksusowa wanna ogrodowa, trzeba przemyśleć całą koncepcję naszego SPA. W tym celu warto rozrysować prosty plan działki wraz z obrysem domu. Nie musimy dysponować specjalnymi umiejętnościami – wystarczy się przyłożyć do zachowania proporcji. Na przygotowywanym planie powinny się znaleźć wszystkie elementy architektury ogrodowej oraz ważne nasadzenia. Ostatni krok to zaznaczenie domów sąsiadów. Analizując gotowy projekt, będzie łatwiej ustalić strefę, w której można liczyć na spokój, intymność oraz wygodę. Wybór odpowiedniego miejsca to podstawa. Co więcej, podjęcie złej decyzji może negatywnie wpłynąć na przyszłe użytkowanie ogrodowego SPA.


Warto podkreślić, że wannę ogrodową można zamontować nie tylko w ogrodzie. Jeżeli przyszli użytkownicy mają takie życzenie, mogą ustawić ją na tarasie. Decyduje się na to coraz więcej osób, co łatwo zrozumieć, zważywszy na zalety takiego rozwiązania. Przede wszystkim wanna ulokowana na tarasie daje sporo prywatności i zapewnia większy komfort już po wyjściu z ogrodowego SPA. Z jacuzzi z bąbelkami można też skorzystać nawet wtedy, kiedy pada deszcz. Właściciele przebywają na zewnątrz, ciesząc się pięknymi widokami. Jednocześnie chroni ich dach oraz ściany tarasu.

Wanna SPA w ogrodzie – który model wybrać?

Szukasz wanny, która zapewni Ci relaksujące SPA w ogrodzie? Większość osób bez trudu znajdzie model, który spełni jego oczekiwania w stu procentach. Między innymi, mogą zwrócić uwagę na urządzenia z opcją hydromasażu, w których kąpiele to czysta przyjemność. Znakomitym przykładem mogą być warianty wanien z kolekcji Aqualife Aquavia Spa. Rewelacyjnie sprawdzają się w domach, gdzie mogą służyć mieszkańcom oraz ich gościom. Mają optymalne kształty, niezawodne komponenty elektroniczne oraz mechaniczne, prócz tego na pochwałę zasługuje ich solidna konstrukcja oparta na wysokiej klasy materiałach.


Dziś SPA w ogrodzie może być na wciągnięcie rąk. Wybierając wannę do ogrodowego SPA, przyszli właściciele kierują się komfortem użytkowania, wymiarami miejsca, w którym stanie urządzenie, a także swoim budżetem. Niewątpliwie to inwestycja na lata, dlatego wybór odpowiedniego modelu jacuzzi należy dobrze przemyśleć.

Podobne wpisy