taras kompozytowy twinson zdjecie.jpg

Tarasy kompozytowe i ich zalety

Popularność tarasów wykończonych deskami kompozytowymi rośnie z roku na roku. Nic w tym dziwnego, ponieważ materiały te mają wiele zalet. Stanowią trwalszą, a co za tym idzie, estetyczniejszą alternatywę dla zwykłych desek z drewna naturalnego. Dlaczego warto zdecydować się na kompozyt? Jakie są jego mocne strony? Podpowiadamy!

Deski kompozytowe na taras – jakie mają zalety?

Deski kompozytowe to produkty, które powstają z połączenia tworzyw sztucznych i naturalnych. Stanowią hybrydę polimerów, np. PCV oraz naturalnej mączki drzewnej. Mieszanka ta wzbogacana jest często różnymi dodatkowymi składnikami, które mają zwiększyć atrakcyjność wizualną i trwałość materiału. Sprawdź, dlaczego warto postawić na deski kompozytowe na taras! Poznaj listę zalet tego rozwiązania.

Estetyka

Tarasy z deski kompozytowej na pierwszy rzut oka wyglądają, jakby pokrywało je drewno naturalne. To duża zaleta tego materiału. Deski idealnie imitują rysunek, kolorystykę i strukturę drewna. Na plus należy również zaliczyć bardzo staranne wykonanie tych produktów. Deski są proste, a ich powierzchnia pozbawiona jest nieestetycznych i niebezpiecznych defektów, takich jak drzazgi, spękania czy sęki. Deski kompozytowe występują w wielu wariantach kolorystycznych, dzięki czemu można łatwo dopasować je zarówno do klasycznych, jak i nowoczesnych tarasów.

Trwałość na lata

Tarasy kompozytowe cechują się wysokim stopniem trwałości i odporności na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych. Ulewy, zalegający śnieg czy grad nie wpływają w żaden sposób na stan i wygląd desek. Przez wiele lat prezentują się jak nowe. Kompozyt jest niewrażliwy na ataki grzybów i insektów. Dobrze znosi zmiany temperatur i nie gnije. Co więcej, deski nie rozwarstwiają się, nie ulegają wypaczeniom i nie odkształcają się, co często zdarza się w przypadku drewna naturalnego. Warto dodać, że deski kompozytowe są odporne również na ścieranie i uszkodzenia mechaniczne.

Łatwy i bezproblemowy montaż

Tarasy z deski kompozytowej cieszą się dużą popularnością ze względu na łatwy, sprawny i bezproblemowy montaż. Każdy fachowiec powinien pamiętać o wcześniejszym wykonaniu równej i dobrze zaizolowanej podkonstrukcji. Na niej można kłaść deski, które łączy się ze sobą za pomocą systemu specjalnych klipsów. Zaczepy są niewidoczne, co sprawia, że gotowy taras wygląda bardzo schludnie i atrakcyjnie. W przypadku desek kompozytowych nie ma mowy o wierceniu, przybijaniu gwoździ czy stosowaniu innych, podobnych metod.

Brak konserwacji

Choć naturalne drewno wygląda atrakcyjnie, utrzymanie desek w dobrym stanie technicznym i wizualnym, wiąże się z długotrwałą i mozolną konserwacją. W przypadku desek kompozytowych możesz zapomnieć o jakichkolwiek zabiegach konserwacyjnych. Malowanie, olejowanie czy smarowanie preparatami ochronnymi nie jest potrzebne. Dzięki temu zyskujesz nie tylko czas, ale również pieniądze. Jak zatem dba się o taras kompozytowy? Deski wystarczy regularnie myć, np. za pomocą myjki ciśnieniowej.

Bezpieczne użytkowanie

Tarasy z deski kompozytowej są komfortowe i bezpieczne w eksploatacji. Deski mają zazwyczaj ryflowaną powierzchnię, co sprawia, że są antypoślizgowe. Można chodzić po nich bez obaw o poślizgnięcie się nawet wtedy, gdy są wilgotne. Jak wspomniano wcześniej, deski są gładkie, nie mają żadnych sęków, spękań czy drzazg, dzięki czemu znakomicie sprawdzają się w domach, w których przebywają dzieci. Najmłodsi mogą biegać po nich boso, a Ty nie musisz obawiać się, że Twoja pociecha porani sobie stopy.

Tarasy kompozytowe – stylowe i niezawodne rozwiązanie

Jeśli szukasz pomysłu na wykończenie tarasu, koniecznie weź pod uwagę deski kompozytowe. To produkty wysokiej jakości, które idealnie odwzorowują wygląd drewna naturalnego, jednak są od niego znacznie bardziej praktyczne i trwałe. Kompozyt jest bezobsługowy, cechuje się znakomitymi walorami estetycznymi, a do tego bardzo dobrze sprawdza się o każdej porze roku. To nowoczesne rozwiązanie, na które zdecydowanie warto postawić!

Podobne wpisy