tarasfactory wrzesień2020 45 of 67 min scaled.jpg (1)

Zadaszenie tarasu – jaki rodzaj dachu okaże się najlepszym wyborem?

Spis treści:
1.O czym należy pamiętać, decydując się na zadaszenia ogrodowe?
2.Kiedy warto zdecydować się na inwestycję w markizy lub pergole?
3.Czym wyróżniają się tarasowe dachy szklane?

Decydując się na budowę tarasu, warto zadbać o to, aby stworzony projekt uwzględniał różne warunki pogodowe i pozwalał domownikom na wygodne korzystanie z miejsca do wypoczynku nawet podczas intensywnego słońca lub opadów deszczu. Z tego też powodu w ostatnich latach coraz większą popularnością cieszą się zadaszenia tarasowe, które pozwalają na skuteczne zabezpieczenie przestrzeni przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, a także okazują się ciekawą ozdobą całego tarasu. Warto jednak wspomnieć, że ze względu na duży wybór różnych rodzajów takich zadaszeń, dobrze jest poznać wady i zalety każdego z nich, a następnie zdecydować, która opcja będzie najlepszym rozwiązaniem.

O czym należy pamiętać, decydując się na zadaszenia ogrodowe?

Zanim omówimy poszczególne rodzaje zadaszeń tarasowych, warto zwrócić uwagę na fakt, że nie bez znaczenia okazuje się lokalizacja takiej przestrzeni wypoczynkowej. W sytuacji, gdy taras jest połączony z wejściem do salonu lub innego pomieszczenia, i ponadto znajduje się od strony północnej, dodatkowe zadaszenia ogrodowe mogą zabierać w ciągu dnia wiele cennego światła. W efekcie mimo pięknie prezentującego się i funkcjonalnego tarasu samo wnętrze domu będzie wymagało częstszego doświetlania. Dlatego też w przypadku strony północnej można zdecydować się na jasne zadaszenia stworzone na przykład ze szklanego dachu połączonego z cieniówkami wykonanymi z białego lub beżowego płótna. Ponadto godnym uwagi rozwiązaniem będą markizy, które w zależności od potrzeb i panującej na zewnątrz pogody można łatwo złożyć oraz rozłożyć.

Taras znajdujący się po stronie południowej lub wschodniej może z kolei bardzo szybko się nagrzewać, co niekiedy uniemożliwi komfortowy relaks na świeżym powietrzu. Z tego też powodu warto zdecydować się na zadaszenia tarasowe, które zapewnią przyjemny i bezpieczny dla zdrowia cień. Niesłabnącym zainteresowaniem w przypadku tarasów o takiej ekspozycji cieszą się między innymi pergole oraz markizy. Markizy za sprawą wysokiej jakości materiału nie przepuszczą intensywnych promieni słonecznych i tym samym skutecznie ochronią taras przed nagrzaniem się. Z kolei pergole to idealna propozycja dla osób, które chciałyby uzyskać niepowtarzalne i świetnie skomponowane z ogrodem zadaszenie. Dzieje się tak, ponieważ pergole bardzo dobrze sprawdzają się jako podpórka dla wielu pięknych pnących roślin.

Kiedy warto zdecydować się na inwestycję w markizy lub pergole?

Niewątpliwą zaletą markizy jest możliwość jej łatwego składania i otwierania w zależności od panującej na zewnątrz pogody. Ponadto dzięki temu markizy bardzo dobrze sprawdzą się również w przypadku tarasów znajdujących się po stronie północnej lub zachodniej – wówczas złożone markizy nie zabiorą łatwego dostępu do naturalnego światła. Warto przy tym wspomnieć, że produkowane obecnie modele wyróżniają się coraz większą wytrzymałością, co oznacza lepszą odporność na porywisty wiatr czy intensywne opady deszczu. W takich miejscach jak Taras Factory można również zdecydować się na markizy występujące w wielu nowoczesnych kolorach i w efekcie sprawnie dopasować je do wyglądu całej elewacji oraz ogrodu.

Starannie wykonane pergole będą z kolei świetną propozycją dla osób, które chciałyby zyskać naturalnie wyglądające zadaszenie tarasowe. Po drewnianej pergoli można bowiem z powodzeniem poprowadzić pnące się rośliny, zyskując niepowtarzalną ozdobę całego tarasu. Co więcej, produkowane obecnie pergole często występują w zestawie ze specjalnymi kawałkami jasnego płótna, które stanowi dodatkową ochronę przed słońcem.

Czym wyróżniają się tarasowe dachy szklane?

W ostatnich latach popularność zyskują również dachy szklane, które bardzo dobrze sprawdzają się w różnych trudnych warunkach atmosferycznych i które wyróżniają się funkcjonalnością niezależnie od ich umiejscowienia. Za sprawą stosowania coraz to trwalszych materiałów odpowiednio zamontowane dachy ze szkła nie ulegają łatwo zniszczeniom i w połączeniu ze specjalnymi płótnami zacieniającymi równie dobrze funkcjonują podczas upalnych dni. Ponadto wykorzystanie szkła w tego typu inwestycjach dodaje całej nieruchomości elegancji oraz powiewu nowoczesności.

Podobne wpisy